Blogerzy to dziwki

– Stefan, to już chyba jest granica szczytu głupoty i pazerności?! I do czego to wszystko prowadzi?! Blogerzy to dziwki i tyle w temacie!

– Krystyno, proszę Cię, nie przeklinaj.

– Jak mam nie przeklinać, jak takie rzeczy widzę?!

– Usiądź kochanie, i wytłumacz mi, co Cię tak wzburzyło.

– Stefan, ja jestem naiwna, bo myślałam, że blogowanie to takie hobby. Wiesz, piszesz o swoich przemyśleniach, pasji, podróżach, heheszkach, itp. A wychodzi na to, że ludzie robią to, żeby się sprzedać i zarabiać.

– Ale co w tym złego, że chcą zarabiać?

– Stefan, wiarygodność i godność! 

– Chyba nie rozumiem.

– Ludzie publikujący pod publiczkę, czy też pod wytyczne reklamodawcy- nie są autentyczni, czyli kitują czytelników, po to tylko, żeby zarobić?!

– Hymm.

– Nie przerywaj mi! Proszę. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć kretynki, które mimo swoich 16 lat dostają do recenzji produkty na zmarchy, ale na przykład nawiedzone mamuśki, które na potęgę próbują zarobić na dzieciach przez spamowanie zdjęciami, reklamowanie produktów dla dzieci i obnażanie ich z prywatności?! I jeszcze znudzone krowy, które stwierdzają, że etat to jednak nie to i że one będą sobie zarabiać w sieci: pisząc nudne do porzygu i powielane teksty. A już moim namber łan są laski, które na forach oświadczają, że nie chce im się chodzić do pracy, i będą trzepać kokosy na swoim, ALE nie wiedzą jaki biznes założyć i czy ktoś może doradzić..

– Hymm.

– Nie skończyłam! I wiesz co jest w tym wszystkim najgorsze? Że to się przerzuciło na młodzież! Gimbaza ma teraz inne priorytety i zamiast skupić się na nauce, rozwoju itp. robią pranki, malują się itp bzdety. Do czego to wszystko doprowadzi? Już teraz brakuje ludzi do pracy, bo się szanownemu towarzystwu w dupach poprzewracało?! A  ostatnia akcja katowickiego centrum handlowego to już wisienka na tym gównianym torcie?!

– Hym?

– No wyobraź sobie, że centrum chce się rozpromować podczas ferii zimowych i zapłaciło niebotyczny hajs dwójce najpopularniejszych wśród gimbazy jutuberów i zamknęło ich w środku?!

– Zamknęli ludzi w centrum handlowym na 2 tygodnie??

– Nie ludzi, tylko dziwki- czyli ludzi, którzy sprzedają się w social mediach :).

– Ale nadal nie rozumiem, po co?

– Stefan, jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o hajs.