Combino, combinare

– Stefan, Prezes miał rację!
– Yy, o matko! Ale w czym, Krystyno?
Wszyscy KOMBINUJĄ!
– Kombinują? Ale co dokładnie masz na myśli, oraz co Prezes ma z tym wspólnego?
– Otóż byłam ostatnio na panieńskim Halinki.
– Tej z liceum?
– Tej samej. I zanim wyszłyśmy na miasto..
– Wychodziłyście na miasto??
– Stefan, Ty mi nie przerywaj, wiesz, jak mnie to irytuje!
– Ehh..
– No i tak sobie rozmawiałyśmy o życiu i o ludziach.
– Plotkowałyście.
– Słucham?!
– Nic, nic.
– I doznałam szoku! Jestem jedyną osobą z naszej paczki, która NIE KOMBINUJE.
– Najdroższa, nadal nie rozumiem.
– No mam NORMALNĄ PRACĘ. Codziennie wstaję, idę odsiedzieć swoje 8 godzin, płacę podatki, odprowadzam zus, ba- nawet płacę abonament! A oni wymyślają! Jedna- uwaga – chce żyć z bloga?! Kolejna chce sprzedawać swoje szkolenia i łebinarki, a jej jedynym osiągnięciem życiowym jest to, że rzuciła korpo?! Kolejna zakłada jakąś spółkę i będzie handlować szmatami? Inna bierze pieniądze z unii i będzie, sprzedawać własnoręcznie robione pluszaki?! Grażynka wymyśla jakieś podróże i chce trenować Arabów?! Piotrek chce zostać naczelnym hejterem i zdyskredytować Wojewódzkiego! Ba- nawet książkę już napisał?! Jacek mu pozazdrościł, i już myśli o rzuceniu pracy projektanta wnętrz na rzecz pisania?! Oo i jeszcze Ania  głośno przyznaje, że chce się sprzedawać?! I to nie koniec dziwactw! CA Uwierzysz, że inni szukają pieniędzy na jutubie nagrywając jakieś idiotyzmy: jak się malować, ubierać, co kupować, jak gotować, itp bzdety?!
smiech Combino, combinare
– Kochanie, ale co w tym złego? Oni realizują swoje marzenia i najwidoczniej chcą mieć coś swojego, coś co daje im satysfakcje zawodową i pozwali się rozwijać.
– Stefan, nie bądź śmieszny! To jest kombinatorstwo! Powinni zdobyć solidne wykształcenie i wziąć się do NORMALNEJ PRACY! A nie jak Drzymała cfaniakować!
– A wiesz, że ja podziwiam takich ludzi i mocno im kibicuję.