Gównoburze w sieci

– Krystyno, czy możesz mi wytłumaczyć skąd sprzedawczyni w warzywniaku wiedziała, że wczoraj się posprzeczaliśmy?! I nie pytana zaczęła mi robić wykład o tym czego NIE mówić kobietom?! Skąd obcy ludzie wiedzą o tym co się w naszym domu dzieje?!
– Yy..no nie wiem sama, widocznie znamy się z fejsa.
– Chcesz mi powiedzieć, że wyżalasz się obcym ludziom na portalu społecznościowym?!
– No a niby komu?
-…

W ten oto sposób powstają tak zwane gównoburze w sieci. Ludzie szukają porady, chcą się wyżalić bądź szukają sprzymierzeńców w problemie wśród pokemonów z portali społecznościowych. Czy to jest normalne? Nie. Ale jest to znak czasów.

Jeśli nie śledzicie na bieżąco tego co dzieje się w sieci pozwólcie, że przedstawię Wam ostatnie krwawej jatki.

1.Koń i Buraki

beka-300x228 Gównoburze w sieci

W telegraficznym skrócie: trenerka wszystkich Polek oburzyła się tym, że świat fitness ( w znacznej części) jej nie szanuje. Ewcia uważa się za prekursorkę zdrowego stylu życia w Polsce i oczekuje w związku z tym należytej chwały. Problem jest w tym , że dla ludzi z tzw. branży i z choćby minimalną wiedzą odnośnie treningu i diety, Efcia gówno wie. A największym jej grzechem jest to, że nie chce wiedzieć więcej. Nie pojawia się na żadnych szkoleniach, nie uczestniczy w życiu świata fitnessu. Gardzi trenerami , szkoleniowcami i fitnessowcami ( miałam okazję się o tym osobiście przekonać). A nie ważne czym się  w życiu zajmujesz, jeśli chcesz być dobry – musisz się szkolić. Całe życie! A Efcia? Kursik podstawowy w jakiejś szkółce na Cyprze i wsio. Treningi, które oferuje dostępne są w sieci od kilkunastu lat i nie jest to żadna innowacja. Diety, które proponuje w swoich książkach to często zbiór informacji z sieci. Wszystko odtwórcze. Fakt- podane przystępnie ( bo po polsku) i świetnie wypromowane, ale wtórne. Efcia po raz kolejny nie wytrzymała napięcia ( co w sumie dosyć często jej się zdarza) i pojechała po trenerach. Nazwała ich burakami, którzy zazdroszczą jej po prostu sukcesu! Trenerzy i fitness kluby zawdzięczają jej klientów, których ona rozkochała w fitnessie. Podważa wiedzę osób, których misją jest pomaganie ludziom. Karze swoim psychofankom zostać w 4 ścianach, bo jedyne czego potrzebują do szczęścia i cudownej sylwetki to jej dieta i treningi…Napisać na fejsie ma jaja, ale skonfrontować na żywo- już nie..

2. Bydło i vege burgery

beka-300x228 Gównoburze w sieci

Tutaj mamy konflikt: właściciele vege knajpy i bunt pracowników. O co poszło? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o hajs. Właściciel zwolnił jednego pracownika (podejrzewany o kradzież) i zamontował w knajpie monitoring. Pracownicy się wkurwili- zażądali przywrócenia kolegi oraz zostawienia obecnych stawek ( 14 i 22zł netto) ale zmiany formy zatrudnienia ze zlecenia na umowy o pracę. ( No żyć nie umierać- taki hajs za składanie kanapek- więcej niż lekarze na rezydenturze 😛 ). Założyli związek zawodowy i ogłosili strajk. Nie dało się po dobroci, to zastosowali terror. Tak się teraz robi interesy w Polszy…Prawda zapewne leży gdzieś po środku, szkoda tylko, że dorośli ludzie nie potrafią dojść po porozumienia i piorą publicznie swoje brudy.

beka-300x228 Gównoburze w sieci