Najlepszy prezent dla sportowców

– Stefan, i co ja mam kupić Grażynce na urodziny?
– Krysiu, doceniam fakt, że liczysz się z moim zdaniem, ale skąd ja mogę wiedzieć, co kupić kobiecie, i to innej,niż własna małżonka, na urodziny?
– Stefan, nie pomagasz. Wiesz dobrze, że nie kupie jej żadnych kosmetyków,czy kiecki, bo ona prawie się nie maluje, no i śmiga tylko w sportowych ciuchach.
– To może właśnie jakieś ciuchy sportowe?
– Nie sądzę, żeby cierpiała na ich brak.
– Hym, a chodzi na masaże?
– A wiesz, że nie wiem. 
– No to mam odpowiedz: kup jej masaż,a najlepiej pakiet na kilka zabiegów, żeby mogła sobie sprawdzić, która forma najbardziej jej odpowiada. 
– Uważasz, że masaż, to najlepszy pomysł na prezent dla sportowca?
– Oczywiście! I nie tylko dla sportowca. Masaż to jedna z najstarszych dziedzin lekarskiej wiedzy, która wywodzi się z Chin oraz Indii, który z biegiem lat przestał być kojarzony wyłącznie z rytuałami religijnymi i wszedł również w zakres leczenia. Masaż jest doskonałą okazją do zrelaksowania zarówno ciała, jak i umysłu, który poprawia elastyczności ciała, poprawia zakresu ruchów członków ciała, poprawia samopoczucie oraz redukuje stres.

masaz2 Najlepszy prezent dla sportowców

– Geniusz!
– Czy możesz to powtórzyć, nagram to sobie.
– Haha. Ale czekaj, gdzie ja mam wyszukać taki prezent,oraz czym się sugerować, wybierając masaż na prezent?
– Jest kilka stron internetowych, gdzie możesz taki pakiet zakupić. My znajomemu zaprezentowaliśmy kiedyś voucher w prezent marzeń na kwotę 500 zł w thai sun,i był bardzo zadowolony.
– A który masaż będzie najlepszy dla sportowca?
– To zależy, ale warte przetestowania są masaże sportowe, tkanek głębokich, oraz tajskie.
– A czym one się różnią?
– Wszystkim?
– …
Masaż tajski, powstał w wyniku założenia, że przez ciało człowieka przepływa energia, więc funkcjonuje ono właściwie wtedy, gdy zachowana jest w nim równowaga energetyczna. Jest to połączenie ajuwerdy, akupresury i biernej jogi, które mają na celu uwolnienie z ciała napięcia i umożliwienie energii łatwiejszego przez nie przepływu. Masaż tajski wykonuje się na twardym materacu, bez użycia olejków, a osoba poddawana zabiegowi ma na sobie lekkie ubranie. Masaż tajski polega na uciskaniu konkretnych punktów na ciele, kanałów energetycznych, od stóp, przez nogi, ręce, plecy aż po głowę. Masowane punkty nie są wybierane przypadkowo, to właśnie ich ucisk ma spowodować odblokowanie przepływu energii w organizmie. Masażysta wykonując zabieg, używa nie tylko dłoni, ale również przedramion, łokci, a nawet kolan i stóp.

 

– Chcesz powiedzieć, że masażysta chodzi po pacjencie?
– Dokładnie, ale nie ma się czego obawiać, oni wiedzą co robią,poza tym, gabarytowo, to są niezwykle drobne osoby. Masaż tajski ma niezwykle korzystne działanie na ciało i duszę, jednak z zabiegu muszą zrezygnować kobiety w ciąży, osoby z chorobami układu nerwowego, serca oraz z wrzodami.
– A czym się to różni,od masażu sportowego?
Masaż sportowy to element odnowy biologicznej, który pobudza układ ruchu przed wysiłkiem i minimalizuje efekty zmęczenia już po nim. Masażysta korzysta z różnych technik ucisku: od głaskania, po mniej przyjemne ugniatanie i rozcieranie, wszystko po to, by pomóc się zregenerować zmęczonym mięśniom. Masaż sportowy poprawia metabolizm, pozwala sportowcowi uzyskać równowagę psychiczną, zmniejszyć stres i jego objawy: zaparcia, biegunki. I jest to forma masażu, którą stosuje najczęściej, zaraz obok masażu tkanek głębokich.
 – Masaż tkanek głębokich? Czy to inna nazwa na tortury?
– Wbrew pozorom, to jest bardzo przyjemny masaż, a wręcz specjalna forma terapii, która ma na celu rozluźnienie napięć występujących w głębokich warstwach tkanek mięśniowych. Terapeuta przywraca prawidłowe napięcie mięśni, eliminując źródła bólu i sztywności, stosując subtelne i precyzyjne ruchy. Masaż tkanek głębokich jest też idealny dla osób zestresowanych, wykonujących pracę w pozycji siedzącej lub stojącej, które cierpią na sztywność karku, kręgosłupa czy ramion. Masaż tkanek głębokich  będzie też świetny, dla wszystkich osób, które zmagają się z przewlekłymi bólami kręgosłupa, osób z wadami postawy, różnymi przykurczami oraz bólami i zawrotami głowy pochodzenia przykręgosłupowego.
A co,jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, a dodatkowo ma na głowie rodzinę, dom, i stresującą pracę? Jaki masaż będzie najlepszy dla takiej osoby?
– Wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie masaż relaksacyjny, aromaterapia, masaż gorącymi kamieniami, lub czekoladą
– Masaż czekolada? Słodki jeżu! 
masaz2 Najlepszy prezent dla sportowców