Polityka na fejsie.

#scenario1

Wybory Parlamentarne. Oczywiście WSZYSCY tym razem poszli do urn bo wiadomo: kto nie głosuje, nie ma prawa narzekać, itp. Po podaniu wyników zaczyna się jadka. Anty-pisowcy pakują walizki i emigrują. Pro-pisowcy hejtują wszystkich z opozycji, mają bekę z wyjeżdżających i głoszą publicznie swój zachwyt obecnym stanem rzeczy. Ludzie, którzy na codzień wrzucają sobie selfie i inne bzdety na facebooka, nagle stają specami od sceny politycznej, zaciekle zwalczając każda próbę retoryki. W takich chwilach ludzie pokazują swoją prawdziwą twarz. Często wychodzą z nich zwierzęta, dochodzi do burzliwych dyskusji które do niczego nie prowadzą- ewentualnie bana. Mnie zawsze uderza skrajność: codzienność i polityka, a już zwłaszcza u osób które gówno wiedzą o życiu.

patrioty_Bedzie_tarcza_3568841-300x219 Polityka na fejsie.

#scenario2

Komisja Europejska chce, by do krajów Unii Europejskiej trafiło 40 tysięcy uchodźców z Syrii i Erytrei. Polska zadeklarowała że przyjmie ponad 2tys osób. Ma to odciążyć Włochy i Grecję, do których trafiają dziesiątki tysięcy uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu. I tu znowu zaczyna się polifejsownie. Fejsbuk zamienia się w pole bitwy zwolenników i przeciwników tych akcji. Wrzucają makabryczne zdjęcia, podbijają znalezione w sieci teksty na zasadzie przepychanki a nie merytorycznej dyskusji. Prawdziwe ” ja” wychodzi na wierzch i czasem nie wiesz czy śmiać się czy płakać. „Krew” leje się wszędzie a rząd i tak zrobi co zechce- mając głęboko w poważaniu opinie obywateli, zwłaszcza tą z portalu społecznościowego.

patrioty_Bedzie_tarcza_3568841-300x219 Polityka na fejsie.

#scenario3

Zamach terrorystyczny we Francji dokonany przez Islamskich terrorystów. Śmierć poniosło ponad 120 niewinnych osób. Tragedia narodowa, szok i niedowierzanie. Z całego świata płyną kondolencje. W kolorach francuskiej flagi jest m.in. One World Trade Center, budynek wybudowanego na gruzach WTC, czy brazylijski stadion Beira-Rio Stadium w Porto Alegre. Facebook umożliwia zmianę zdjęcia profilowego na barwy Francji i nawet jego szef zmienił zdjęcie by wyrazić swoje kondolencje. No i tu zaczyna się kolejna jazda. Ludzie wytykają „kolorowym” czemu nie zmieniają profilowych w obliczu innych tragedii czy też świąt narodowych. Wraca temat przyjęcia uchodźców- i każdy za staje się tępym lewakiem. Od teraz każdy uchodźca=terrorysta i należy ich wszystkich wytępić..

patrioty_Bedzie_tarcza_3568841-300x219 Polityka na fejsie.

Nie interesuje się polityką i tym bardziej nie jestem ekspertem. Ale mam swój mózg i pewną wrażliwość i takie akcji mnie po prostu wkurwiają i bolą..Człowiek człowiekowi wilkiem? Fejsunio potrafi obnażać?