Rollercoaster.

#case1

Poznali się w pracy. On był nią zafascynowany od początku, ona była obojętna. Jemu tak bardzo zależało że w końcu on zaczęła ulegać i się zakochała. Idylla trwała 2 lata. Coś się zaczęło psuć gdy mieli razem zamieszkać. On zaczął często wyjeżdżać, zrobił się opryskliwy, ona go drażniła, wymagał by zawsze była „zrobiona”, ona cierpiała. Smsem poinformował że to koniec- mimo że razem pracowali. Ona przez przypadek dowiedziała się że ma kogoś i że mieszkają razem. Ciosem było odkrycie że to jej „przyjaciółka”– również z pracy, na której ramieniu wypłakiwała się po rozstaniu..On wymienił ja na lepszy towar, ona została z depresją. Czy można tak traktować drugiego człowieka?

 

zazdrosc-300x167 Rollercoaster.

#case2

Ona wypatrzyła ją na sali fitness. To było to coś. Traf chciał że ona szukała mieszkania i po krótkiej znajomości zaproponowała pokój u siebie. Uczucia początkowo nie było bo ona nie była wcześniej z kobietą. Docierani , poznawanie i oswajanie trawo trochę i powoli narodziło się uczucie. Były szczęśliwe- przynajmniej ona. Wspólne podróże, wakacje, znajomi. Ona nie chciała żeby ktokolwiek wiedział- przecież jej rodzina tego nie zaakceptuje. Ona trochę cierpiała że ukochana się jej wstydzi, ale za zamkniętymi drzwiami było dobrze. Coś pękło po 2 latach. Ona znalazła sobie hobby, które powoli przerodziło się w obsesje. Ona przestał się już liczyć. Najważniejszy był trening, dieta, pozowanie, odtłuszczanie, ładowanie. Ona zaczęła ją drażnić- bardzo. Zaczęła ją ranić z premedytacją. Robiła wszystko żeby odtrącić. W końcu odeszła. Wynajęła mieszkanie, zaczęła świetnie zarabiać, była niezależna. Ona bardzo cierpiała. Nadal bardzo cierpi. Niby nienawidzi za to jak bardzo została zraniona i teoretycznie powinna skończyć ta znajomość- nie potrafi. Cały czas szuka kontaktu i mimo że ona za każdym razem sprawia jej ból, ona się podkłada.  Czy serce jest sadystą?

 

zazdrosc-300x167 Rollercoaster.

 

#case3

Byli szaleńczo zakochani. On traktował ją jak księżniczkę. Ona nigdy nie musiała pracować- zajmowała się dziećmi. On kochał tak bardzo, że nie przeszkadzało mu że kiepska z niej gospodyni. Uczucie bezwarunkowe. Coś zaczęło się dziać gdy zaczęły się problemy finansowe. Okazało się że ona nie potrafi i nie chce pracować. On , jako głowa rodziny wziął na siebie całą odpowiedzialność, nakład pracy i stres by zapewnić rodzinie byt. Ona nie potrafił się oduczyć życia na poziomie, on nie potrafił jej odmawiać. Ona się denerwuje że on się zle czuje z ogromu stresu i pracy, on nie ma już siły jej zmieniać. Ona nic nie rozumie, on się poddał. Bycie ze sobą na dobre jest łatwe- wyzwaniem jest przetrwać te złe chwile. Ale co jeśli te złe nie chcą się skończyć?

 

 

 

zazdrosc-300x167 Rollercoaster.

Czy miłość może być stabilna? Czy rollercoaster jest jej nieuniknionym elementem? Czy Ty też wsiadłeś kiedyś nieświadomie do tej kolejki?