10 mitów o byciu instruktorem fitness

10 mitów o byciu instruktorem fitness

– Stefan, nie uwierzysz co ja przed chwilą widziałam?!
– Zaskocz mnie, najdroższa.
– Stefan,wyczuwam szyderę, ale tym razem- to jest perełka! Otóż wyobraź sobie, że widziałam w biedrze moją instruktorkę fitness,i ona kupowała..CHIPSY?!
– Jak to “i”?! Stefan, czy ty sobie jaja robisz?! Osoba, która propaguje zdrowy styl życia, i której praca jest związana ze zdrowiem i odchudzaniem kupuje chipsy?! Toż to zakrawa na skandal, a już na pewno rujnuje jej wizerunek w moich oczach!
A mnie to właśnie ujmuje.
– Bosze szumiący! Stefan, jakim cudem fakt, że instruktorka fitness jest zakłamana,może cię ujmować?!
– Krysiu,a czy ona kiedyś podpisywała klauzulę “ Nie żrę syfu i jestem healthy-food nazi”?
– Yy, no nie, ale to chyba rozumie się samo przez się,skoro wykonuje taką pracę.
– Krysiu, to jaką wykonuje pracę to jedno,ale drugie to fakt, że jak każdy z nas ma swoje słabości i nie daje się zwariować całej tej doktrynie “jedz zdrowo- żyj zdrowo”. Jest człowiekiem, jak każdy z nas. Ma na pewno swoje słabości, ale nie dołuje jej to, bo wie, że nie samą ciężką pracą człowiek żyje. Poza tym jest znacznie więcej mitów dotyczących instruktorów fitness.
– No zamieniam się w słuch.
  1. Instruktor fitness to praca marzeń– tak naprawdę to praca jak każda inna i ma swoje plusy i minusy. A żeby ją wykonywać, trzeba to po prostu lubić.
  2. Instruktor fitness jest sprawny i szczupły– sprawny owszem, ale z tymi figurami różnie bywa.
  3. Instruktor fitness kocha ludzi– nie każdy, część wręcz ich nie znosi
  4. Instruktorem zostają przegrywy,którym nie wyszło w innych zawodach– część ludzi zostaje instruktorem z przypadku, ale dla większości jest to praca związana z kierunkiem studiów bądź też połączenie hobby i pracy.
  5. Instruktor je tylko jarmuż, ryż i kurczaka– na pewno zwracają uwagę na to co jedzą, ale są też ludźmi, i nie dają się zwariować.
  6. Instruktor fitness ma zawsze dobry humor– błąd, to, że się uśmiecha,nie znaczy, że nie ma problemów.To jest element jego pracy.
  7. Instruktor fitness nie pali i nie pije– patrz punkt.5
  8. Instruktor fitness to praca dla młodych– młodzi mają na pewno dobrą kondycję, ale to z wiekiem i stażem pracy człowiek zaczyna być dobrym w tym co robi
  9. Instruktor fitness bierze udział we wszystkich maratonach i imprezach sportowych– część na pewno, ale dla większości dzień wolny-to dzień odpoczynku i regeneracji, która jest niezbędna w tym zawodzie
  10. Instruktorem fitness może zostać każdy– to akurat prawda, ale to czym będzie w tym dobry i się przebije- zależy tylko od niego

 

funny-cartoon-workout-pictures 10 mitów o byciu instruktorem fitness