5 najlepszych podcastów

10 najlepszych podcastów

Słuchacie podcastów?
Ja namiętnie, ale, tu muszę przyznać, że żyłam chyba pod kamieniem, bo magię podcastów odkryłam stosunkowo niedawno i nadal jestem na etapie odkrywania nowych treści. Zanim opowiem Wam o moich ulubionych podcastach, pozwólcie, że poruszę kilka kryteriów, jakimi się posługuje przy wyborze swojej topki.
Czym urzekły mnie podcasty?
Przede wszystkim tym, że mogę je słuchać podczas jazdy na rowerze — który jest moim środkiem transportu. Uwielbiam też słuchać fajnych treści podczas sprzątania, czy też gotowania. Czyli, de facto, podcastów słucham dużo i często i jedynie w trakcie pracy muszę mieć w tle coś, co nie skupia mojej uwagi.
Co jest dla mnie ważne w podcaście?
Pomyślisz, że treść. Otóż tak, ale, nie zawsze. Przyznam, że zanim zaczęłam regularnie edukować uszy, czy też głowę — sądziłam, że treść jest kluczowa. Jednak najważniejszy jest dla mnie prowadzący rozmowę. I nie tylko jego osobowość — to ważne, ale też głos. I przyznam, że tu jestem wybredna i nawet jeśli mam do czynienia z popularną osobą, lub popularnym podcastem — jeśli nie zaskoczy i prowadzący ma jakieś irytujące mnie nawyki, powiedzonka, czy też jakąś drażniącą a manierę — nie jestem w stanie tego słuchać.
Tak że, mój wybór jest bardzo subiektywny i wbrew pozorom, nie dotyczy mojej pracy jako instruktor fitness, a drugiej branży, która zajmuję się dopiero od 6 lat — mianowicie marketingu i prowadzenia biznesu oraz szukania swojego miejsca zawodowego na świecie. Jeśli i Ciebie interesują takie treści — zachęcam do sprawdzenia tych podcastów.

10 Najlepszych Podcastów

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

1. Mała Wielka Firma — od tego podcastu zaczęła się moja przygoda z treścią słuchaną i przyznam, że przesłuchałam praktycznie wszystkie treści archiwalne MWF. Polecam — z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie. I dodam, że trochę żałuję, że Marek przestał nagrywać rozmowy z gośćmi, bo taka forma, przynajmniej dla mnie, była najbardziej interesująca.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

2. Marki Testowane na Ludziach — czyli Małgorzata Wardaszka-Deręgowska pokazująca, że małe marki mogą mieć wielkie strategie i że ludzie kupują od ludzi. Absolutnie uwielbiam za wiedzę i ciepłą osobowość.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

3. Żurnalista — rozmowy ze znanymi ludźmi, ale poprowadzone w naturalny i wyluzowany sposób, że macie wrażenie, że słuchacie ziomali przy piwie. Zdecydowanie warto posłuchać.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

4. Szczypta — czyli rozmowy Edyty Kowal z ciekawymi ludźmi.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

5. Rozmowy: Wojewódzki i Kędzierski — ciekawe i wciągające rozmowy z przeróżnymi gośćmi. Dobrze to robią.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

6. Tu Okuniewska — czyli monologi Joanny, prosto z Reykjaviku. Humor, dystans, osobiste dramaty i komedia. Ostrzegam — wciąga!

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

7. Przygody Przedsiębiorców — mnóstwo ciekawych treści dla osób prowadzących swoje biznesy. Kupa success stories, ale też fuck up stories. Inspirujące. 

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

8. Herra on Air — czyli rozmowy Wojtka Herry z ciekawymi ludźmi. Absolutnie uwielbiam gościa za osobowość, brak kija w dupie i ciekawy dobór gości. Zdecydowanie warto, aczkolwiek, nie każdemu pewnie podpasuje.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

9. Imponderabilia — czyli długie, ale ciekawe rozmowy Karola Paciorka z ciekawymi ludźmi.

mwf-1024x1024 10 najlepszych podcastów

10. Od poniedziałku — czyli rozmowy Codziennie Fit i Life Managerki o diecie, treningu, mitach i zdrowym podejściu do budowania sylwetki i ogólnie, życia.

 

I wiem, że moja lista jest mocno subiektywna i mało się ma do TOP 10 słuchanych przez Polaków (Spotify podzielił się takim rankingiem), niemniej, jak już wyżej wspominałam, jestem wybrednym słuchaczem i musi być po prostu chemią, między mną a prowadzącym.
Jestem bardzo ciekawa, co słuchacie, czy słuchacie?
Podrzućcie Wasze ulubione podcasty — chętnie się z nimi zapoznam.