Białko wegańskie Plant Force - test smaku

Białko wegańskie Plant Force – test smaku

Bo z opinią jest jak z d..każdy ma inną.
Zanim kupię jakąś wegańską odżywkę białkową – robię research w sieci. Tak też było w przypadku marki Plant Force. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii, w tym, jednej ze znanych youtuberów i joginki Małgorzaty Mostowska: “Nie miałam pojęcia, że wegańskie białko może tak dobrze smakować” – zamówiłam dwa różne białka marki Third Wave Nutrition, która specjalizuje się właśnie w produktach roślinnych.

Co przyszło w zamówieniu?

Białko wegańskie PLANT FORCE – PURE – Wanilia (800 g)

0c18b453018d18d026e29b3787fa4b55-1 Białko wegańskie Plant Force - test smaku

 

 

Kompozycja białka ryżu, grochu oraz konopi, która zapewnia zbilansowany profil aminokwasów. Zawiera aminokwasy rozgałęzione (BCAA) i jest wolne od alergenów takich jak nabiał, soja, pszenica i gluten.
Składniki: białko grochu, białko ryżu brązowego, białko konopi, naturalny aromat waniliowy, wyciąg ze stewii (glikozydy stewiolowe).
W porcji (32g): białko – 24 g, węglowodany – 0,8 g, tłuszcze – 2,1 g
Białko ryżu PLANT FORCE – RICE protein (800 g)

0c18b453018d18d026e29b3787fa4b55-1 Białko wegańskie Plant Force - test smaku

Białko ryżu brązowego, które zawiera wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów, których organizm sam nie może syntetyzować, a których potrzebuje w celu produkcji tkanek wszystkich mięśni, enzymów i hormonów potrzebnych nam do życia.
Składniki: białko ryżu brązowego z upraw ekologicznych, guma ksantanowa, naturalny aromat waniliowy, wyciąg ze stewii (glikozydy stewiolowe).
W porcji (20g): białko – 15 g, węglowodany – 0,2 g, tłuszcze – 0,4 g

Jak smakuje wegańskie białko Plant Force?

Białko wegańskie Plant Force Pure o smaku waniliowym ma bardzo łagodny, wręcz niewyczuwalny smak. Zdecydowanie czuć, że jest to mieszanka z dodatkiem konopii i grochu i ta ziemistość dominuje. Nie jest niesmaczna, ale mając takie bogactwo białek wegańskich na rynku – mocny przeciętniak, jeśli chodzi o smak. Rozpuszczalność jest dobra, nie powoduje sensacji żołądkowych.
Ocena: 6/10
Białko wegańskie Plant Force Rice Protein o smaku waniliowym smakuje jak gips. Ma bardzo gęstą konsystencję i pozostawia w ustach cierpkość. Niestety nie byłam w stanie tego jeść. Żałuję, gdyż białko ryżowe ma pełen aminogram i składowo to petarda, jednak smakowo wypada fatalnie. Jeśli szukacie czegoś bez smaku – być może będziecie zadowoleni, mi zupełnie nie podeszło.
Ocena: 1/10

PhD Smart Protein Plant – test smaku