Czy Ghost Vegan Protein to najlepsze białko na rynku?

Czy Ghost Vegan Protein to najlepsze białko wegańskie na rynku? Przekonajmy się!
Zrobię mały disclaimer. Jak zaczynam coś stosować, to bardzo często robię research w sieci, żeby zapoznać się opiniami innych i finalnie, dotrzeć do najlepszych opcji. Nie inaczej jest z odzywkami białkowymi. Kiedyś były to klasyczne WPC, ale po kilku latach ich stosowania i po przejściu na weganizm — moją zajawką stało się testowanie wegańskich odzywek białkowych. Śmiem sądzić, że jestem już nawet ekspertem w tej dziedzinie, bo próbowałam wszystko, co jest dostępne na polskim rynku.
Gdzie zamawiam? A różnie, najczęściej na guiltyfree.pl, ale mam zasubskrybowane kilka sklepów internetowych i korzystam z promocji, bo, co by nie mówić, nie są to najtańsze rzeczy, więc kilka procent rabatu przy większym zamówieniu robi różnicę. Ghost’a zamówiłam w Strefie Mocy.

Gdzie kupić odżywki białkowe?

Ale do brzegu. Robiąc research w sieci — głównie na YouTube, dowiedziałam się o amerykańskiej marce Ghost, która może się pochwalić ogromną ilością ciekawych smaków w przypadku klasycznego WPC, ale też ciekawymi smakami białek wegańskich. To, co wyróżnia markę, to zdecydowanie marketing i design. Plusem jest miarka, którą da się zamontować wewnątrz pudełka i nie trzeba nurkować za każdym razem w białku, żeby taką miarkę wyłowić.

20220611_145853-1-768x1024 Czy Ghost Vegan Protein to najlepsze białko na rynku?

Teraz smaki: tu mamy wariacje na temat masła. Żartuję, ale faktycznie smaki bazują na pancake butter i są z bananem, czyste, z masłem orzechowym, o smaku mleka po płatkach śniadaniowych, itp. Więc, jak widzicie, wszystko sugeruje, żeby taki posiłek spożywać na śniadanie i nawiązuje do amerykańskiej klasyki śniadaniowej.
Ja testowałam smak pancake butter.

20220611_145853-1-768x1024 Czy Ghost Vegan Protein to najlepsze białko na rynku?

W składzie mamy: białko grochu, domieszkę białka słonecznika i pestek melona.
Jak smakuje to białko?
Dla mnie super! Jest maślany smak, przełamany nutką cynamonu, ale dosłownie odrobinką. Ma super przyjemny zapach, rewelacyjnie się rozpuszcza (ja dodaję 2 miarki do owsianki na mleku i mam dzięki temu super gęsty, sycący krem), nie powoduje sensacji żołądkowych i stanowi rewelacyjny dodatek do posiłku, albo posiłek sam w sobie (jak lubicie kremy, albo desery: wystarczy wsypać białko, dolać mleka roślinnego według uznania co do konsystencji i zajadać — dobre na ciepło, jaki na zimno).
Dla mnie 10/10.
Czy polecam?
Zdecydowanie! Jedyny minus to niezbyt duża dostępność na polskim rynku no i cena (około 190zł za 900 gr, ale można dorwać promocje).
Czy są lepsze białka na rynku?
Są. Uważam, że:
11/10 są Rocka Nutrition i mają większy wybór smaków, niemniej w tej kategorii, 10/10 Ghost, Woman’s Best, PhD Smart Vegan Protein, Nutradent
9/10 USN, BioTech USA, PeScience
5/10 KFD Vegan Protein
2/10 AllNutrition Vegan Protein, Bulk, MyProtein Vegan Blend