Czy pot oznacza, że spalasz tłuszcz?

Do mieszkania wchodzi Krystyna.
– Stefan, dzisiaj zasłużyłam na lody!
– Oo.
– Tak, nie dość, że trening był intensywny, to jeszcze dziewczyny poprosiły o wyłączenie klimatyzacji, żeby spalać więcej kalorii.
– Krysiu, ale brak klimy, nie powoduje, że spalasz więcej kalorii podczas treningu.
– Jak to nie? Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że ja się tak mordowałam w dusznym pomieszczeniu na marne?! 
– Jeżu…Krysiu, pot nie ma nic wspólnego z ilością spalanych kalorii.
– Stefan, ale mój pulsometr pokazał dwa razy większą cyfrę! Chyba mnie nie oszukał?
– Oczywiście, że oszukał. Pulsometry oceniają wydatki energetyczne na podstawie pulsu, a ten jest zazwyczaj wyższy w czasie gorącej pogody lub dusznym pomieszczeniu. Zatem wynik może błędnie wskazywać wyższe wartości wydatkowanej energii.I obawiam się, że możesz spalić nawet mniej niż zazwyczaj.
– Jak to?
– Otóż wysoka temperatura, sprawia wrażenie, że ludzie postrzegają wysiłek jako bardziej obciążający niż jest w normalnych warunkach, czyli, że dają z siebie wszystko, a w rzeczywistości, trenują słabiej niż zwykle. I co gorsza, mogą doprowadzić do odwodnienia i przegrzania centralnego układu nerwowego.
– Ale część dziewczyn ćwiczyła nawet w bluzach i takich pasach na brzuch, żeby więcej tłuszczu wypocić.
– Wierz mi, że nie wypociły żadnego dodatkowego tłuszczu, co najwyżej trochę się odwodniły.
– To lepiej trenować z uchylonym oknem, lub z włączoną klimatyzacją?
– Zdecydowanie! Jesteśmy stworzeniami stałocieplnymi i ponad połowa kalorii, które spożywamy, służy utrzymaniu stałej temperatury naszych ciał. Czyli trenując w takich warunkach, nie tylko spalamy więcej kalorii, bo ciało używa naszych wewnętrznych rezerw żeby się ogrzać, ale też jest nam przyjemniej- bo mamy czym oddychać. 
– Dziewczyny pewnie nie uwierzą.
– Być może. Jeśli wierzą, że ten pot, po zajęciach w gorącej sali, oznacza spalony tłuszcz i lepiej się dzięki temu czują – niech tak zostanie. Ale jeśli zacznie je zastanawiać brak efektów sylwetkowych – możesz przytoczyć nasza rozmowę.

http://https://www.blogierka.pl/ile-cwiczyc-zeby-schudnac/