Dlaczego nie powinnaś ćwiczyć z Chodakowską?

[ Do mieszkania wchodzi Krystyna ]
– Stefan, to jest jakieś OSZUSTWO! Ja żądam zwrotu pieniędzy!!
– Fakt, życie nie jest do końca sprawiedliwe, ale co tak Cię wzburzyło, najdroższa?
Te wszystkie treningi z jutubem to jakaś ściema! Baa, ja nawet podejrzewam, że wszystkie te Chodakowskie, Kołakowskie i Mel B mają jakiś układ z gabinetami fizjoterapii, w dostarczaniu klientów. No, ale najgorsze, że obiecują „sexi pupę”, „płaski brzuch”, „chude uda”, a to jest jedna wielka ściema! Ćwiczę od 2 miesięcy, i co z tego, ze mniej na wadze, jak jestem płaską galaretą?! Ktoś musi ponieść konsekwencje za te wierutne kłamstwa!!
– Krysiu, czyli rozumiem, że znalazłaś już przyczynę swoich bóli kręgosłupa i kolan?
– Tak. Właśnie zabuliłam za wizytę u fizjoterapeuty, który uświadomił mi, że to przez Chodakowską. Znaczy ja mu powiedziałam, że Kołakowską, bo Chodakowska mnie usypia, i nie na moje nerwy są te jej gadki, ale on odpowiedział, że to wcale nie wina trenerek, a moja. I tym mnie strasznie zirytował!
– Kochanie, ale powiedział prawdę. Treningi z youtube są przewidziane dla ludzi, którzy są zdrowi, sprawni i przede wszystkim mają już jakieś doświadczenie ze sportem i znają technikę ćwiczeń. Tylko szaleniec porywałby się na te mordercze treningi prowadzone w zawrotnym tempie, bez znajomości podstaw i zbudowanego solidnego gorsetu mięśniowego.
– Co ty opowiadasz?! Zobacz na odsłonach tych wszystkich treningów w sieci i komentarze. To robią kobiety, może też faceci,którzy nigdy nie ćwiczyli, i dzięki tym treningom i trenerkom zaczęli się ruszać.
– Ale sama widzisz, że bez fundamentów, czy też wcześniejszej wizyty na siłowni, to ma krótkie nogi, i jest szybką drogą do kontuzji. A co najistotniejsze, bez połączenia z odpowiednią dietą i treningiem z ciężarem, nie dadzą nam wymarzonej sylwetki. No chyba, że ktoś marzy o wyglądzie chudej galarety, no to wtedy owszem.
– Ale te trenerki mają przecież takie idealne sylwetki. Krągłe pośladki, płaskie brzuchy, wyrzeźbione ramiona.
– No chyba nie sądzisz, ze zrobione fikaniem 20 minutowej tabaty?
– Yy, nie?
– Nie.
– Ale co ja mam teraz zrobić? Wywaliłam tyle kasy na kupno wszystkich treningów Chodakowskiej, zasubowałam mnóstwo fitnessowych kanałów, mam tyle modnych ciuchów, i nawet polubiłam tą swoją rutynę treningową, że zamykam się w pokoju 3 razy w tygodniu i pocę.
Musisz nauczyć się poprawnej techniki ćwiczeń i wzmocnić mięśnie.
– Ale ja się wstydzę siłowni.
– Nie ma się czego wstydzić. Każdy kiedyś zaczynał. Dobry trener pokaże Ci, jak poprawnie zrobić podstawowe ćwiczenia, i na co zwrócić uwagę podczas ich wykonywania. Możesz też przejść się kilka razy na fitnessy, a najlepiej na zajęcia ze sztangami– tam nauczysz się poprawnie ćwiczyć, no i też wzmocnisz mięśnie.
– Ale myślisz, że treningi z Chodakowską to zły pomysł?
– Nie, myślę, że w połączeniu z treningiem siłowym, możesz nadal sobie fikać w ramach cardio, ale jeśli zależy Ci na zdrowej, sprawnej i fit sylwetce, koniecznie musisz zadbać o podstawy.
* A jeśli nie masz możliwości skorzystania z siłowni, lub porad profesjonalisty, to polecam wybrać treningi, gdzie ludzie wiedzą co robią, i znają technikę ćwiczeń, np.