rząd nienawidzi kobiet

Dlaczego rząd nienawidzi kobiet?

– Stefan, dlaczego rząd nienawidzi kobiet? Bo ja nie widzę innego wytłumaczenia, na to co się obecnie odpierdala w naszym kraju?! Jak można było, w dobie pandemii, dramatów ludzkich związanych z bezrobociem i długami, o fatalnej kondycji służby zdrowia nie wspominając, zabrać się za ustawkę nakazującą rodzenie kobietom nawet uszkodzonych płodów?!
– Ehh, Krysiu, chciałbym powiedzieć, że rząd chciał zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, w trosce o kobiety i przyszłe społeczeństwo, ale tak nie jest.
– Stefan, to jest oxymoron! Pis naciskany prze episkopat chce mieć władzę nad macicami kobiet i traktuje je, jak króliki, które kopulują gdzie i z kim tylko popadnie i nie chcą potem brać konsekwencji za swoje czyny?! I jak można kogokolwiek zmuszać do rodzenia dzieci, a raczej płodów genetycznie uszkodzonych? Jak można skazać matkę na takie cierpienie? I co z rodziną i życiem takich ludzi, po narodzeniu istoty niezdolnej do samodzielnego funkcjonowania?? Przecież wszyscy dobrze wiemy, że nie ma żadnej pomocy ze strony rządu, jeśli chodzi o wychowywanie niepełnosprawnych dzieci i w momencie śmierci rodziców, ona są zostawione na pastwę losu. A już nawet nie wspominam o tym, że wiele z tych nieszczęsnych istotek, po prostu umiera  kilka dni po narodzeniu. Czy ktoś tu myśli o krzywdzie psychicznej, jaką wyrządza matce?! Naprawdę nie jestem w stanie pojąc, jak człowiek mógł taką ustawę przeforsować?!
– Jestem przerażony Krysiu. Jedyna nadzieja, to zmiana rządu.
Dlaczego rząd nienawidzi kobiet, Stefan? Czy jego głowa jest krypto gejem, albo człowiekiem, którego bardzo zraniła kobieta i teraz się mści? A może po prostu on się boi kobiet?
– Odważne stwierdzenie, i kto wie, może coś w tym jest. Duża rolę w tym wszystkim odgrywa kościół, który jest znaczącym elektoratem pisu i rząd- chcąc nie chcąc musi się liczyć z ich zdaniem. I mamy tu do czynienia z paradoksem religijny, który  polega na tym, że w wyznaniach, gdzie czci się Matkę Boską lub żeńskie bóstwa (Indie), chętniej odbiera się cześć kobietom. I tych krajach kobiety mają mniejszą szansę na niezależność i karierę zawodową, o prawach do aborcji nie wspominając.
Cofamy się do średniowiecza..
– A wiesz, że największa przepaść  między kobietami i mężczyznami zaistniała wraz z pojawieniem się rolnictwa i patriarchatu?
Kobieta przestała być patronką ogniska domowego, stała się częścią własności ziemskiej. Była przedmiotem, służącą, pojemnikiem na płód. W średniowieczu te, które stawiały opór były gwałcone, okaleczane, palone na stosie. Święty Augustyn głosił, że kobieta została stworzona tylko do rodzenia. Powtarzał, że „Mężczyzna kocha swoją żonę za to, że jest człowiekiem i nienawidzi za to, że  jest kobietą”. Niestety, Augustyn rozpowszechnił tezę, którą łyknęli jego zwolennicy, że to Ewa sprowadziła na gatunek ludzki śmierć. Poprzez taki zabieg, poczucie winy w kolektywnej nieświadomości kobiet zostało zaszczepione na długie pokolenia.
– Mam wrażenie, że rząd wiedział, że rozwścieczy kobiety, dlatego zrobił to zaraz po wprowadzeniu obostrzeń związanych z rozwojem pandemii i śmiem sądzić, że to właśnie na kobiety i opozycję, która je wspiera – zwali winę, za wzrost liczny zachorowań, konieczność wprowadzenia kolejnych obostrzeń, a co za tym idzie, upadku gospodarki.
– Obawiam się, że możesz mieć rację, i jeśli nie weźmiemy sprawy w swoje ręce, scenariusz tego filmu,w którym przyszło nam brać udział, bez znajomości scenariusza – może być tragiczny…