które zajęcia fitness wybrać

Które zajęcia fitness wybrać?

– Krysiu, czy nie miałaś iść na zajęcia fitness?
– Miałam.
– I co spowodowało, że tam nie dotarłaś.
– Wybór.
– ?.
– Stefan, a niby skąd ja mam wiedzieć, jakie zajęcia wybrać? Te opisy: TBC, ABT, TABATA, BODY PUMP,BODY BALANCE, ZUMBA,STRONG, HIIT, CROSS, itp. nic mi nie mówią. A nawet gdyby mówiły,to skąd wiadomo co wybrać, czy dam radę i się nie ośmieszę?? Przecież moja kondycja jest nieistniejąca, nie mam jakiś modnych ciuchów i jestem po prostu gruba.
– Krysiu, po pierwsze gruba nie jesteś, ale faktycznie nad kondycją warto popracować. Po drugie – każdy kiedyś zaczynał i nie jesteś jedyna w tej sytuacji. Instruktorzy są na sali po to, żeby wszystko wytłumaczyć i zatroszczyć się o osoby, którą są na zajęciach pierwszy raz. Gdzie nie pójdziesz, instruktor zapyta się grupy, kto jest po raz pierwszy, podejdzie do Ciebie i wszystko wytłumaczy.
– Oo, serio? To trochę mi ulżyło. Ale co ja mam wybrać?
Obojętnie.
– Jak obojętnie?
– Krysiu, mówię zupełnie serio: idź na kilka zajęć i do różnych instruktorów i znajdź tą formę i tego instruktora, który zachwyci Cię swoja charyzmą i zarazi pasją do sportu.
– Brzmi jakoś surrealistycznie.
– Ale tak to działa. Ja sam trafiłem, te kilkanaście lat temu, na pasjonatów i to oni, zarazili mnie miłością do fitnessu.
– Hym. A nie ma jakiś specyficznych zajęć żeby schudnąć? Bo to o to mi chodzi.

Ile ćwiczyć, żeby schudnąć?

– Krysiu, fitness nie odchudza – już to przerabialiśmy. To jest tylko narzędzie do wytworzenia deficytu kalorycznego, bo to on powoduje, że z czasem,tracimy na wadze. Niemniej, jeśli Twoim celem jest schudnięcie i poprawienie kondycji, to wybierz zajęcia interwałowe typu: TABATA, INTERWAŁ, HIT, czy też ogólnorozwojowe i wzmacniające jak: SZTANGI, BODY PUMP, TBC, a w ramach grupowego cardio najlepsze będą rowery: SPINNING oraz STEP. I koniecznie zadbaj o mięśnie głębokie i rozciągnie na: PILATES, YOGA.
– No dobra, przekonałeś mnie, idę do klubu.
– Powodzenia i pamiętaj – ruch ma Ci sprawiać frajdę, wtedy fajna sylwetka będzie efektem ubocznym dobrej zabawy.