Pescience Select Protein Vegan Series – test smaku

Pescience Select Protein Vegan Series – test smaku

” Czy Ty jesz coś, oprócz wegańskich odżywek białkowych?”
Zaskoczę Was — owszem. Jednak nie widzę sensu wrzucania tego na bloga, bo moja dieta wegańska jest dosyć prosta.  Jem dużo warzyw — większość minimalnie przetworzona, tj. podgotowana, podduszona z niewielką ilością przypraw, do tego kasze (moja ukochana to jęczmienna, ale bulgurem, czym jakimś miksem też nie pogardzę), trochę tłuszczy w postaci orzechów lub masła orzechowego czy też oleju (najczęściej rzepakowy lub słonecznikowy). Do tego owoce — ale nie w nadmiarze, nie dlatego, że nie można — bo można (jeden ze szkodliwych mitów) a na śniadania owsianki z białkiem — tzw. białczanki.
I właśnie do tych białczanek dodaję odżywki białkowe — dlatego, tak ważny jest dla mnie, obok składu — ich smak. I jeśli interesujesz się zdrowym odżywianiem, jesteś weganinem, ale nie tylko, lub chcesz np. schudnąć, lub zbudować masę mięśniową — polecam spróbować takich śniadań.
Po przydługim wstępie — przechodzę do meritum i na tapet biorę  białko Pescience Select Protein Vegan Series.

select-protein-vegan-series-918-gr_1_g Pescience Select Protein Vegan Series - test smaku

Czym jest Pescience Select Protein Vegan Series?

Pescience Select Protein Vegan Series to połączenie dwóch białek roślinnych: najlepsze, funkcjonalnego białka grochu, które ma jeden z najlepszych profili aminokwasowych wśród białek roślinnych oraz białka brązowego ryżu, które jest bardzo pomocne w rozbudowie masy mięśniowej.

Jak wygląda makro?

W porcji 34 g: 20 g białka, 4 g węglowodanów, 2 g tłuszczy

Jak smakuje Pescience Select Protein Vegan Series?

Miałam okazję posmakować smaku waniliowego, masła orzechowego oraz czekoladowego z masłem orzechowym. Moim zdecydowanym faworytem jest smak masła orzechowego, które smakuje dosłownie jak nomen omen — masło orzechowe. Gdyby ktoś mi podał to do zjedzenia — w życiu bym nie poznała, że to produkt białkowy, a nie masło orzechowe. Petarda! Niestety wanilia mnie rozczarowała, bo nie jest słodziutka, jak lubię, a ma lekko orzechowy smak. Zastanawiałam się skąd ten posmak w ustach — i, już wiem, że to zasługa białka ryżu, który w przypadku smaku masła orzechowego idealnie się komponuje, jednak w przypadku wanilii — trochę za mocno dominuje. Tak że wanilii już nie kupię, ale masło orzechowe — jak najbardziej. Co do smaku czekolady i masła orzechowego — miłośnicy snickersa będą bardzo zadowoleni.

Ocena:

Masło Orzechowe: 10/10
Czekolada — Masło orzechowe: 10/10
Wanilia: 8/10

Real Pharm Vege Protein – test smaku