Real Pharm Vege Protein - test smaku

Real Pharm Vege Protein – test smaku

Jak ktoś twierdzi, że coś jest sztosem — zwłaszcza w kategorii wegańskich odżywek białkowych — to ja to, niestety, muszę sprawdzić. Dlaczego niestety? Ano dlatego, że zdarzyło mi się już wielokrotnie naciąć, a co za tym idzie — bo wege odżywki do tanich nie należy, wywalić sporo kasy w błoto. Niemniej, lubię testować — i jeśli Ty też interesujesz się tematem odżywiania, nie jesz mięsa, ale jesz, ale wolisz albo chcesz spróbować odżywek wegańskich — zapraszam. Na blogu znajdziesz też inne recenzje, bo — spoiler, Real Pharm Vege Protein raczej sobie odpuść.
I jeszcze, w gwoli wstępu, wegańskie odżywki białkowe, to nie jest produkt tylko dla osób tyrających na siłowni. Nie, to jest zwykła żywność, z tym że lekko zmielona, która pozwala uzupełniać dietę w jeden z najważniejszych makroskładników — czyli białko. Można oczywiście dostarczyć białko z konwencjonalnej żywności, ale w odżywce mamy już wyekstraktowany surowiec, który jest łatwo przyswajalny, wygodny i po prostu bardzo smaczny (zazwyczaj). Ja stosuję odżywki od kilku lat — wegańskie od około roku (wcześniej było WPC, ale przestało mi służyć i staram się jeść czysto wegańsko) i nie wyobrażam sobie już śniadania w innej postaci, niż pyszna, słodziutka, sycąca owsianka białkowa, która syci na wiele godzin.

Czym jest Real Pharm Vege Protein?

real-pharm-vege-protein-600g-bialko-weganskie Real Pharm Vege Protein - test smaku

 

Real Pharm Vege Protein to kompleksowy zestaw białek pochodzenia roślinnego. W jego skład wchodzi izolat białka sojowego, białko z grochu, żurawiny, ryżu i białko słonecznika. Na liście składników znajdziemy także substancję słodzącą — ksylitol. Zależnie od wybranego przez nas smaku w składzie mogą pojawić się także aromaty, regulatory kwasowości.

Jak wygląda makro?

W porcji 30 g: 22,5 g białka, 1,8 g węglowodanów, 1,5 g tłuszczy

Jak smakuje Real Pharm Vege Protein?

Miałam okazję przetestować 2 smaki: waniliowy i słony karmel. I po przeczytaniu kilku recenzji – spodziewałam się czegoś pysznego. Niestety, po samym wyglądzie i składzie białka — bardzo mocno zmielone, zapach mocno chemiczny, widać, że jest to produkt niższej kategorii. Zdecydowanie bazuje głównie na soi, a nie, jak twierdzi producent, na miksie różnych białek. W smaku, jak i w zapachu — mocno chemiczny. Da się to wypić, ale chemiczny posmak dominuje. I najgorszy fakt tej odżywki — totalnie przeczyszcza. Po takim śniadaniu masz zagwarantowane wycieczki częste i to niekontrolowane wizyty w WC.
Podsumowując: produkt w smaku niemalże identyczny jak linia wegańska AllNutrition (nie zdziwiłabym się, gdyby to był ten sam produkt, tylko z innymi etykietami). Można to kupić — ale, mając taki wybór na rynku, zdecydowanie wybrałabym coś innego.

Ocena: 5/10

SunWarrior Protein Warrior Blend – test smaku