Rule 1 Plant Protein – test smaku

Rule 1 Plant Protein – test smaku

”Najlepsze białko wegańskie, jakie stosowaliśmy z dziewczyną. Składa się z czterech składników: groch, pestki dyni, arbuza i nasion słonecznika. Testujemy smak czekoladowy. Naprawdę jest super!” – Czarek
Czy tak też jest naprawdę?
Przekonajmy się.
Od razu zaznaczę, że opinie w sieci, to nie jedyne kryterium, którym się posługuje przy wyborze wegańskich odżywek białkowych. Niemniej, rekomendacje, zaraz obok składu i ceny — są dla mnie czymś istotnym. W przypadku marki Rule 1 – wielokrotnie słyszałam i czytałam, że jest to zawodnik wysokiej klasy, który zapewnia wysoką jakość swoich produktów (co nie jest taką oczywistą sprawą — patrzę Sfd czy Kfd) o międzynarodowej renomie. Po przeczytaniu składu — spodziewałam się czegoś super, jedyną kwestią, która została do sprawdzenia — był smak.
Ale po kolei.

 

Czym jest Rule 1 Plant Protein?

 

wisisisiis Rule 1 Plant Protein - test smaku

 

 

Rule 1 Plant Protein to najwyższej jakości wegańska odżywka białkowa bez ciężkostrawnego białka sojowego i pszenicznego (glutenu), oparta o złożoną  formułę roślinnych białek, w części pochodzenia organicznego: pestek dyni, pestek słonecznika i pestek arbuza. Zawiera śladową ilość tłuszczu, a także nie dostarcza cukrów prostych. Rule 1 Plant Protein zawiera  inulinę, która jest błonnikiem o działaniu prebiotycznym, czyli pobudzającym funkcjonowanie bakterii w jelitach, a tym samym poprawiającym trawienie.

Jak wygląda makro?

W porcji 38 g: 24 g białka, 8 g węglowodanów, 1 g tłuszczy

Jak smakuje Rule 1 Plant Protein?

Testowałam smak waniliowy i powiem tak — to jest bardzo smaczne białko. Nie za słodkie, bardzo łagodne, lekko kremowe i przyjemnie pachnące. Ale czy warto płacić tyle za nie? W mojej opinii — nie. Uważam — jest to moja subiektywna opinia, że mimo fajnego składu, są inne — smaczniejsze i tańsze białka wegańskie na rynku (zapraszam do innych wpisów na tym blogu). Niemniej, jeśli je kupicie — na pewno się nie rozczarujecie.
Ocena: 8/10 

Pescience Select Protein Vegan Series – test smaku