wegańskie białko body empire

Wegańskie białko Body Empire – test smaku

” Cześć Blogierka,
Czy próbowałaś już najlepsze białko wegańskie na rynku?”
Taką wiadomość dostałam na maila i przyznam, że lekko mnie zaintrygowała. Bo najlepsze białka wegańskie już znam — tu znajdziecie ranking, ale jestem cały czas otwarta na testowanie nowości, żeby Wam, oraz sobie, dostarczać informacji z rynku wegańskiej suplementacji.
Po krótkiej wymianie maili, zamówienie było już u mnie.
Na początek o sprawcy całego zamieszania — marce Body Empire.
Ze strony www dowiadujemy się,  że jest to firma, która ma na celu łączenie świata fitnessu i urody. Sprzedaje produkty dedykowane tym dwóm obszarom oraz edukuje swoich potencjalnych klientów.
W swojej ofercie, na ten moment, mają tylko jedno białko wegańskie — o smaku czekoladowym.

b Wegańskie białko Body Empire - test smaku

MPF + BCAA marki Body Empire® to wysokiej jakości mikronizowana mieszanka izolatu białka grochowego i koncentratu białka ryżowego z dodatkiem BCAA.
Mieszankę cechuje bardzo dobra rozpuszczalność i przyswajalność. Suplement diety jest wzbogacony o aminokwasy funkcjonalne. Połączenie białka z grochu z koncentratem białka ryżowego zapewnia pełny profil aminokwasów.
Skład: mikronizowana mieszanka białek grochowego i ryżowego, kakao 10-12% tłuszczu, mieszanka BCAA 2:1:1 instant (w tym lecytyna słonecznikowa), aromaty, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu, substancja zagęszczająca – karboksymetyloceluloza, chlorek sodu, substancja słodząca – glikozydy stewiolowe.
w porcji 32,8 g (2 miarki): 24 g białka, 3 g węglowodanów, 108 kcal.
Jak smakuje Wegańskie Białko Body Empire MPF z BCAA?

Od razu przyznam, że jestem team wanilia i wszystkie kremowo — mleczne smaki, więc mogę być trochę bardziej wybredna i krytyczna. Z pewnością jest mocno kakaowe i czuć, że jest to dobrej jakości kakao. Nie jest zbyt słodkie, dobrze się rozpuszcza, jednak nie da się zamaskować smaku białka ryżowego, które jest cierpkie i ma dosyć wyczuwalną nutę goryczy. Na plus, z pewnością jest skład oraz fakt, że jest słodzony stewią (nie wszyscy dobrze tolerują popularną suklarozę). Z racji cierpkości, raczej nie stosowałabym tego do owsianki, czy jako samodzielny deser (do tego zdecydowanie najlepsze są inne białka, jak Rocka Nutrition, More Nutrition, Nutradent), ale można je śmiało dodawać do ciast, czy naleśników i omletów.
Ocena: 7/10