gdzie szukać pracy

Gdzie szukać pracy

– Krysiu, co tam dłubiesz.
– Piszę poradnik o tym, gdzie szukać pracy.
– O proszę!
– Stefan, dobrze wiesz, że ja, od marca szukam pracy już na cały etat, także myślę, że mam spore doświadczenie w tym temacie.
– No masz.
– I chodzę na rozmowy kwalifikacyjne, mam spory odzew na moje CV, także chyba jednak umiem znaleźć ciekawe oferty.
– Umiesz, to prawda, szkoda tylko, że póki co, nikt Cię zatrudnić nie chciał.
– Niby tak, ale mnóstwo ludzi szuka teraz pracy, konkurencja jest ogromna, a dla mnie fakt przejścia przez pierwsze sito rekrutacyjne- nawet do TVN, jest jakimś sukcesem.
– Skoro tak mówisz. To pokaż, jak ta lista, gdzie szukać pracy wygląda.

pexels-ivan-samkov-4240602-683x1024 Gdzie szukać pracy

 

 

GDZIE SZUKAĆ PRACY

1. PORTALE Z OGŁOSZENIAMI O PRACĘ

Pracuj.pl – największa wyszukiwarka ofert pracy w Polsce. Plusem jest to, że po założeniu konta – aplikacja jest szybka i dosyć automatyczna. Minusem – podobno teraz rekrutacje w większości firm są wstrzymane i pracownicy tylko odświeżają ogłoszenia, żeby coś się działo, jednak nijak się to ma do prawdziwych rekrutacji. I jeśli chodzi o mnie – nikt, nigdy nie odezwał się z tego portalu.
RocketJobs.pl – stosunkowo nowa, ale bardzo ciekawa i aktualna wyszukiwarka ofert pracy głównie z obszaru marketingu i sprzedaży.
Praca.pl – kolejna wyszukiwarka, która daje możliwość zasubskrybowania interesujących nas ofert pracy.
Jobs.pl – jeden z najstarszych portali z ogłoszeniami o pracę, ale nadal aktualny.
Infopraca.pl – mnóstwo ogłoszeń o pracę, które również można sobie zasubskrybować na skrzynkę email.
WirtualnaMedia.pl – w zakładce praca znajdziecie najnowsze ofert z branży marketingu i mediów.
Gumtree.pl – wbrew obiegowej opinii, można znaleźć tu ciekawe ogłoszenia o pracę dla freelancerów, gastronomii lub branży kreatywnej. Jest tez mnóstwo ofert od tzw. Januszy biznesu, ale z pewnością jest ich tu mniej niż na olx.
Olx.pl – legenda głosi (i również reklama), że można tu znaleźć pracę. Tego nie wiem, mi się nigdy nie udało, ale z pewnością portal ten dostarcza mi dużo śmiechu.
Aplikuj.pl – ogłoszenia o pracę z całej Polski, jednak przeważają te z południa.
Praca Trovit.pl – wygodna w nawigacji wyszukiwarka ogłoszeń o pracę.
Jobrapido – kolejna wygodna w obsłudze wyszukiwarka ofert pracy.
Praca owi.pl – wyszukiwarka ofert pracy z granicą z dosyć przyjemna nawigacją.
Europeanlanguagejobs.com – wyszukiwarka ofert pracy dla osób,które biegle posługują się językami obcymi i myślą o wyjeździe z Polski.

2. AGREGATORY OGŁOSZEŃ O PRACĘ

Adzuna – zbiera wszystkie aktualne ofert z rynku pracy. Ma wygodna nawigację i jest zdecydowanie moim ulubionym miejscem ) oszczędza sporo czasu w poszukiwaniach).
Indeed – jedna z największych na świecie wyszukiwarek, która zbiera ofert z runku pracy. Wygodna nawigacja, aktualna oferta i aplikacja mobilna – zdecydowanie warto tu zaglądać.

3. PORTALE SPOŁECZNOŚCIOWE 

LinkedIn – jest to portal, na którym trzeba mieć konto, jeśli poważnie myślimy o znalezieniu pracy. Należy dobrze uzupełnić swój profil, zadbać o opis, cover photo, zdjęcie profilowe i warto udzielać się na wątkach tematycznych, żeby potencjalni pracodawcy, czy też rekruterzy nas zauważyli.
GoldenLine – czasy świetności ma już za sobą i jest to raczej babcia LinkedIn, ale legenda głosi, że ktoś, tu czasem jeszcze coś wrzuca.
Facebook – to jest kopalnia ogłoszeń o pracę i okazji biznesowych, ale trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Najbardziej oczywiste jest polecenie przez znajomych – tak było i będzie, że najłatwiej zdobyć pracę, gdy ktoś nas poleci. Niemniej, jest też mnóstwo grup tematycznych, gdzie można znaleźć aktualne ofert z rynku pracy. Zdecydowany must – zwłaszcza dla freelancerów.

4. PORTALE DLA FREELANCERÓW

Useme – jeden z najpopularniejszych portali z ogłoszeniami o pracę dla freelancerów. Portal oferuje możliwość wystawiania faktur, za które pobiera prowizje, ale jeśli nie mamy własnej działalności – jest to z pewnością wygodne rozwiązanie. Minusem jest ogromna konkurencja i dosyć niskie stawki za pracę.

 

5. ROZWIĄZANIE NIESTANDARDOWE 

Zdecydowanie warto znaleźć osobę, lub firmę, dla której chcemy pracować i nawet jeśli nie ma oficjalnej rekrutacji – aplikować. Można pokusić się o coś ekstra, może wyśrubowany listo motywacyjny, nagranie filmiku, czy też po prostu telefon. Jest to może najbardziej nieoczywisty, ale też niezwykle skuteczny sposób, bo być może nie zagwarantuje nam pracy bezpośrednio, na pewno trafimy do bazy i zostaniemy w jakiś sposób zapamiętani. Sama znam sporo osób, które w takim bezpośredni sposób znalazły współpracowników, czy też pracodawców.
*Mam nadzieje, że ta lista będzie dla Was pomocna i chętnie poznam miejsca oraz sposoby w jaki Wy szukacie, albo znaleźliście pracę.
Powodzenia!