My Protein - test wegańskich odżywek białkowych

My Protein – test wegańskich odżywek białkowych

Przyznam, że byłam bardzo sceptycznie nastawiona do marki MyProtein.
Dlaczego?
Po pierwsze — miałam raz okazję zamówić od nich białko, które do mnie nie dotarło i to dwa razy. Jak to się stało? Nie wiem, ale 2 raz źle wysłali zamówienie, mimo posiadania poprawnego adresu i nie chcieli mi zwrócić pieniędzy ani za zamówienie, ani koszt dostawy. Cyrk! Dopiero zgłoszenie sytuacji na ich FB spowodowało, że pieniądze finalnie- oddali. Niemniej, niesmak pozostał.
Po drugie – w sieci, a dokładniej na zagranicznym YouTube mnóstwo jest recenzji i raczej wszystkie negatywnie oceniają smak linii wegańskiej MyProtein.
Po trzecie — mocna współpraca z influencerami, a znając jakość bubli jak Natural Mojo, Banana Beauty czy też All Deynn — wątpiłam mocno jakość tych odżywek.

VegeRose AllDeynn – test smaku

 

Po czwarte — na www widnieją wieczne promocje, co z jednej strony jest fajnym wabikiem, ale z drugiej, mocno zastanawiającym faktem.
Ciekawość jednak wygrała i zamówiłam 3 małe opakowania.

Czym jest MyProtein Vegan Blend?

11776868-2774835585006253 My Protein - test wegańskich odżywek białkowych

MyProtein Vegan Blend to mieszanka izolatu białka grochu i bobu. Jest źródłem kompletnego białka, zawierając dziewięć niezbędnych aminokwasów, których nasz organizm nie potrafi wytworzyć. Zawiera również 5 g naturalnie występującego BCAA — z optymalnym stosunkiem 2:1:1 leucyny, izoleucyny i waliny.
Jak wygląda makro?
W porcji 30 g: 22 g białka, 4,1 g węglowodanów, 0,6 g tłuszczy
Jak smakuje MyProtein Vegan Blend?
Spoiler: miłe zaskoczenie. Wcale nie czuć, wbrew opiniom w sieci, mułu a każdy z zamówionych przeze mnie smaków: coffee walnut oraz turmeric latte, mają wyrazisty smak, zgodny z tym, co znajduje się na opakowaniu (co nie jest takie oczywiste w przypadku wegańskich odżywek białkowych). Moim faworytem jest orzech włoski i kawa — nie jest zbyt słodki, czuć wyraźny orzech i nuta kawowa idealnie go uzupełnia. Dla mnie — bardzo smaczne. Z turmeric latte były trochę “jaja”, bo spodobała mi się nazwa i nie sprawdziłam, że turmeric to kurkuma, której osobiście — nienawidzę. Zatem możecie sobie wyobrazić moją minę, jak otworzyłam opakowanie i moim nozdrzom ujawnił się intensywny kolor i zapach kurkumy…Pomyślałam, no świetnie — białko do śmieci. Ale, na szczęście, po rozpuszczeniu w mleku roślinnym, smak kurkumy łagodnieje, robi się taki lekko maślany, trochę orientalny. Bardzo ciekawy i jak dla mnie — smaczny. Raczej nie zamówię drugi raz, ale jestem mile zaskoczona.
Ocena:
Coffee Walnut: 7/10
Turmeric Latte: 6/10
Z ciekawości, zamówiłam również małe opakowanie Izolatu Soi, która raczej, jako odżywka, jest odradzana, gdyż nie wpływa zbyt dobrze na naszą wątrobę i nerki i może powodować alergie. Niemniej, to dawka czyni truciznę, więc sporadyczne spożywanie takiej odżywki — nie powinno nam zaszkodzić.

Czy jest MyProtein Soy Protein Izolate?

11776868-2774835585006253 My Protein - test wegańskich odżywek białkowych

MyProtein Soy Protein Izolate jest źródłem białka dla osób na diecie roślinnej oraz wspiera on wszystkie rodzaje celów związanych z kondycją, ponieważ białko przyczynia się do wzrostu i utrzymania masy mięśniowej. Składniki to izolat białka sojowego (90%), aromaty i słodzik (sukraloza).
Jak wygląda makro?
W porcji 30 g: 27 g białka, 0,5 g węglowodanów, 0,5 g tłuszczy
Jak smakuje MyProtein Soy Protein Izolate?
Miłe zaskoczenie. Zamówiony przeze mnie smak waniliowy — jest bardzo łagodny, nie za słodki, ale przyjemny, śmietankowy. Dobrze się rozpuszcza. Uwaga — izolaty sojowe są bardzo gęste i absorbują dużo płynów. Dla mnie jest to plus, bo robią z mojej owsianki gęsty, sycący krem. Zdecydowanie warto, jeśli nie nadużywacie w swojej diecie produktów sojowych. I przyznam, że jestem ciekawa smaku słony karmel.
Ocena: 7/10